الو وردپرس

سئو چیست و چرا اهمیت دارد؟ (بخش دوم)

چرا سئو مهم است؟

چرا سئو مهم است؟

روش‌های مختلفی برای افزایش بازدید یک وب سایت وجود دارد. برخی از این روش‌ها، هزینۀ زیادی دارند و به صورت مقطعی بازدید وب سایت شما را افزایش می‌دهند، اما این بازدیدها معمولا بازدید مؤثر نیستند. به این دلیل که در بسیاری از مواقع، کاربر به صورت ناخواسته و یا با فریب تبلیغاتی وارد وب سایت شما می‌شود و به محض اینکه متوجه شود وب سایت شما برای او مفید نیست، فورا آن را ترک می‌کند.

کاری که سئو انجام می‌دهد، افزایش بازدید مؤثر از موتورهای جستجو و درنتیجه افزایش فروش محصولات یا خدمات از طریق وب سایت است. بازدید مؤثر از موتورهای جستجو به این معناست که کاربر کلمه‌ای را جستجو می‌کند که به آن نیاز دارد و وقتی وب سایت شما در آن کلمه در رتبۀ اول گوگل قرار داشته باشد، کاربر وارد وب سایت شما شده و احتمال استفاده از محصولات یا خدمات شما افزایش می‌یابد.

دقت کنید مهمترین مزیت بازدیدهایی که از موتورهای جستجو وارد وب سایتتان می‌شوند، این است که کاربر به دنبال محصولات یا خدمات ارائه شده توسط شما بوده و با جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان وارد وب سایت شما شده است. اهمیت سئو

در واقع کاربر به خدمات ارائه شده توسط شما نیاز دارد و این شما هستید که باید کاربر واردشده به وب سایتتان را به خریدار تبدیل کنید.

درنهایت فراموش نکنید که هرگاه وب سایتی راه‌اندازی می‌شود، نیاز به مخاطب دارد. مهم نیست که زمینۀ فعالیت آن وب سایت چیست! هر وب سایتی که در اینترنت وجود دارد، برای رسیدن به اهداف خود که ممکن است تجاری یا غیرتجاری باشند، نیاز به بازدیدکننده دارد. پس در یک کلام می‌توانیم بگوییم که تمامی وب سایت‌ها به سئو نیاز دارند.

چرا گوگل تا این حد مهم است؟ چرا سئو مهم است؟

پاسخ این سؤال کاملا مشخص است. گوگل پراستفاده‌ترین و محبوب‌ترین موتور جستجو در بسیاری از کشورهای جهان است. به دلیل تعداد بسیار زیاد کاربران گوگل در ایران، هنگامی که وب سایت شما در رتبۀ اول گوگل در کلمات کلیدی مربوط به کسب و کارتان قرار داشته باشد، شانس این را دارید که تعداد بسیار زیادی کاربر وارد وب سایتتان شده و از محصولات یا خدمات شما استفاده کنند.

جالب است بدانید که طبق آمار، Google Trends کاربران ایرانی در رتبۀ پنجم استفاده از گوگل در جهان قرار دارند و اگر نسبت تعداد کاربران اینترنت به جمعیت کل کشور را محاسبه کنیم، متوجه خواهیم شد که ایران در رتبۀ اول استفاده از گوگل قرار دارد. این آمار نشان می‌دهد که کاربران ایرانی وابستگی شدیدی به موتور جستجوی گوگل دارند و اگر می‌خواهیم بهترین بازدهی را از فرایند سئو داشته باشیم، باید برای رسیدن به رتبۀ اول گوگل در کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارمان تمرکز کنیم.

سئو چیست؟

یادگیری سئو منابع مشخصی دارد؟ اهمیت سئو

راهنمای کاملی توسط گوگل برای شروع بهینه سازی یک وب سایت، ارائه شده است. این راهنما شامل تمامی نکاتی است که باید هنگام طراحی و مدیریت وب سایت رعایت کنید. اما این فقط بخشی از ماجراست! همانطور که قبلا اشاره شد، در صفحۀ اول گوگل، فقط 10 وب سایت نمایش داده می‌شود.

اگر صرفا با مطالعۀ راهنمای گوگل می‌توانستیم به صفحۀ اول گوگل دست پیدا کنیم، بسیاری از وب سایت‌ها در صفحۀ اول قرار داشتند؛ اما اینطور نیست! بخش بسیار مهمی از سئو، تجربیاتی است که توسط خود فرد یا سایر متخصصان سئو به دست آمده است.

بسیاری از متخصصان سئو تجربیات خود را به صورت مقاله یا کتاب‌های الکترونیکی بر روی وب سایتشان منتشر می‌کنند که می‌تواند بسیار ارزشمند باشند؛ اما در برخی موارد، در این مقالات اشتباهات مرگباری وجود دارد که می‌تواند کاربران مبتدی را دچار مشکلات جدی کند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *